czwartek, 17 stycznia 2013

Rekrutacja do Emirates

Podaje krokpo kroku wygląd rekrutacji do najwspanialszej linii lotniczej <3 I rzeczywiscie jest tak, jak piszą :D  Po wiecej informacji zapraszam na:   http://cabincrew24.com/
Linia swoją siedzibę ma Dubaju, w Zjedoczonych Emiratach Arabskich. Głównym węzłem przewoźnika jest lotnisko w Dubaju. Emirates zatrudnia obecnie ponad 40 000 osób. W okresie 2007 – 2008 linia przewiozła 21 229 225 pasażerów oraz 1 282 134 ton ładunków. Średni współczynnik zapełnienia samolotów w tym okresie wyniósł 79,8%.

Flota

Airbus A330-200, Airbus A340-300, Airbus A340-500, Airbus A380-800, Boeing 777-200, Boeing 777-200ER, Boeing 777-200LR, Boeing 777-300, Boeing 777-300ER

Jak wygląda rekrutacja Cabin Crew w Emirates?

Rekrutacja podzielona jest na 2 dni.

Dzień pierwszy, start 9.00 rano, koniec 21.00

Spotkanie z przedstawicielami linii we wskazanym miejscu, zazwyczaj jest to sala konferencyjna w hotelu. Osoby rekrutujące przez większą część spotkania opowiadać będą o firmie, jak wygląda praca w Emirates, o wysokości wynagrodzenia oraz zakwaterowaniu. Będą również dyskutować o podstawowych zasadach i wytycznych, których oczekiwać będą od wszystkich pracowników. Będzie również możliwość zadawania pytań.
Po prezentacji każdy zostanie poproszony o podejście do stolika i zostawienie CV oraz fotografii (zdjęcie całej sylwetki – musi być na białym tle oraz zdjęcie paszportowe z ramionami). Jeżeli zdjęcie nie zostanie zaakceptowane, kandydat zostanie poproszony o dostarczenie innych. Każdy zostanie przy okazji zapytany o np. „Czym się teraz zajmujesz?”, po czym otrzyma numerek, który należy przykleić do koszuli.
Emirates Cabin Crew

Test z języka angielskiego

Na napisanie testu kandydaci mają 45 minut.  Test podzielony jest na 3 kategorie: test wyboru, czytanie ze zrozumieniem oraz esej. Sprawdzenie testu zajmie około 30 minut. Osoby, które zaliczą test, zapraszane są do kolejnego etapu.

Zadania w grupach

W kolejnym etapie kandydaci podzieleni zostają na dwie 15 – 30 osobowe grupy. Każda grupa otrzymuje zadanie do wykonania, np. wybierać 3 osoby XXI wieku i uzasadnić swój wybór. Grupa dyskutuje i wybiera 3 osoby. Jedna osoba zgłasza się na ochotnika i uzasadnia wybór grupy. Kolejne zadanie to dowiedzieć się, jaki jest ulubiony film osoby zajmującej miejsce po naszej prawej stronie. Po kilkuminutowej dyskusji każdy wstaje i odpowiada. Po zakończonym zadaniu grypy opuszczają salę. Pochwili jedna z osób rekrutujących podchodzi i wręcza kartki z decyzją na „tak” lub na „nie”.

Kolejne zadanie w grupie

Następny etap to również dyskusja w grupie. Tym razem grupy będą się składały z 7 – 10 osób. Kandydaci otrzymują listę 7 pasażerów zajmujących miejsca w pierwszej klasie. Jest na niej aktorka, biznesmen, matka z dzieckiem, frequent flyer, mężczyzna ze złamaną nogą oraz inni. Należy zdowngradować (przenieść do klasy ekonomicznej) 3 osoby i uzasadnić dlaczego akurat oni. W między czasie każdy proszony jest o podejście do ściany i wyciągnięcie rąk na wysokość 212 cm. Pada pytanie czy mamy tatuaże lub blizny. Po dyskusji wszyscy opuszczają salę i czekają na wynik.
Osoby, które pomyślnie zaliczyły wszystkie etapy, zapraszani są do sali gdzie wypełniane są różne dokumenty, np adres, numer telefonu, numer paszportu, adres email oraz kiedy chcemy zgłosić się na final interview, ostatni etap. Mamy do wyboru dwa kolejne dni. Wieczorem otrzymujemy wiadomość email z linkiem do strony, na której wypełniamy test psychologiczny. Należy być szczerym w odpowiedziach. Po prostu bądź sobą.

Final interview (następnego dnia)

Ostatnia rozmowa sam na sam z osobami rekrutującymi jest już mniej stresująca. Wszystkie pytania opierają się na wyniku testu psychologicznego. Kandydat otrzymuje 3 pytania. Zostaniemy poproszeni m.in. o podanie przykładu doświadczenia z życia, pracy, i jak to się odnosi to Personelu Pokładowego. Każde słowo, każde zdanie przez Ciebie wypowiedziane zostanie zanotowane. O wyniku rozmowy zostaniemy poinformowani w ciągu 4 tygodni. Wszystkie nasze odpowiedzi, testy, zdjęcia, wysyłane są do siedziby Emiratów w Dubaju. Aby zostać wybranym, należy pomyślnie przejść przez 6 poziomów zgody kierownictwa.7 komentarzy:

 1. Jak myslisz, czerwone wlosy beda im przeszkadzaly, czy raczej powinnam wrocic do blondu?? :)

  OdpowiedzUsuń
 2. hehe, nie wiem :P ale bardzo się przyglądają każdemu kandydatowi/kandydatce :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dlaczego trzeba wyciągnąć ręce na wysokość 212 cm?

  OdpowiedzUsuń
 4. Musisz dostać do tych bagaży podręcznych, które są nad siedzeniami i pewnie jeszcze ma to jakieś dodatkowe zastosowanie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wow skomplikowana sprawa:) Dziękuję Ci za poświęcenie czasu na ten post i wysłuchanie mojej prośby!:)) :**

  A cały proces tej rekrutacji odbywa się w języku polskim czy angielskim?

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie ma za co :* Ja jestem już tak nakręcona, że masakra :) Codziennie siedze w internecie i czytam o samolotach, zachowaniach i wszystkim...obsesja :D Tak, wszystko od A do Z w języku angielskim, nawet my(kandydaci) musimy porozumiewać się między sobą po angielsku :)

  OdpowiedzUsuń
 7. A co jeśli mam bliznę na ręku? Po załamanym nadgarstku?

  OdpowiedzUsuń